AvantajlarıMaddi olanaklar:
Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında organize edilen yurt dışı iş gezilerine katılan üyeler, KOSGEB ve BTSO’nun maddi desteğinden faydalanırlar. KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Desteği kapsamında BTSO organizasyonuyla ve gerçekleştirilecek programa uyum sağlamak kaydıyla, ülkelerine göre konaklama ve uçuş giderlerini 3.000TL ve 5.000 TL’ye kadar olan miktarı KOSGEB’den, organizasyon giderlerinin 1.000 TL’ye kadar olan miktarı ise BTSO tarafından karşılanır. Her iş gezisi için BTSO'nun sağlayacağı destek Yönetim Kurulu tarafından belirlenmektedir.


Rehberlik hizmeti:
Fuarlardan ve ziyaretlerden azami fayda sağlanabilmesi için her heyete uzman rehber/ler eşlik etmektedirler.


Organizasyon:
Yurt dışı iş gezisi kapsamında konaklama, ulaşım, fuar kaydı, vize işlerinde kolaylık sağlanması ve kurum ziyaretleri vb. tüm detaylar BTSO tarafından tasarlanmaktadır.


İşbirlikleri:
Yurt dışı iş gezilerinde sektörden birçok firma bir araya gelmektedir. Birlikte seyahat eden iş adamları, ticari fikirlerini paylaşarak ve görüş alışverişinde bulunarak olası ortaklıklara ilk adımı atmaktadır. 

 
B2B ( İkili İş Görüşmeleri):
Olası iş birliklerinin doğması ve ihracatın geliştirimesi için önemli olan B2B etkinlikleri ile iş adamlarımızı yurt içinde ve yurt dışında sektör temsilcileri ile buluşturup yeni ticaret köprülerinin kurulmasını sağlıyoruz.
 
Ülke Raporları – Sektörel Raporlar – Pazar Araştırmaları:
Yurt dışı İş birlikleri öncesinde ilgili ülkeyi tanımak ve pazar hakkında bilgi sahibi olabilmek için uzman personelimiz tarafından hazırlanan raporlarla, ülkedeki vergi oranları, avantajlar, fırsatlar, zorluklar ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında fikir sahibi olabilir ve daha emin adımlar atabilirsiniz.