Hakkında

Hakkında

Başkan MesajıRekabetin her geçen gün arttığı günümüzde temel amacımız üretim ve istihdama daha fazla katkı sağlamak, dünya ticaret pastasından daha fazla pay almaktır. Ülkemizin ihracata dayalı kalkınma hedeflerinde en önemli aktörlerden biri olan Bursa’da ‘evrensel ticaretin reçetesi’ olarak kurguladığımız Küresel Fuar Acentesi projemizi de 2014 yılında bu hedefler doğrultusunda hayata geçirdik.

BTSO olarak Ticaret Bakanlığımız ve KOSGEB ile birlikte sunduğumuz destekler ve ayrıcalıklı hizmetlerle bugüne kadar Asya’dan Avrupa’ya, Amerika’dan Afrika kıtasına kadar gerçekleştirdiğimiz 200’ün üzerinde yurt dışı iş gezisi organizasyonu ile firmalarımıza küresel ölçekte rekabetin yolunu açtık. Binlerce üyemiz fuar organizasyonlarımızla birlikte ilk kez pasaport çıkararak, ürettikleri mal ve hizmeti dünya pazarlarına sunma fırsatına sahip oldu. KFA Fuarcılık ve ihracat odaklı projelerimizin de katkısıyla Bursa, 7 bini aşkın ihracatçı firmayla ürettiği mal ve hizmeti dünyanın dört bir yanındaki pazarlara sunma ayrıcalığı taşıyor.

Organizasyon becerisini her geçen yıl güçlendiren, tecrübesini, bilgi ve becerisini firmalarımız için yüksek değer üreten bir yapıya kavuşturan KFA Fuarcılık, Ticaret Bakanlığı’ndan “Yurt Dışı Fuar Düzenleme Yetki Belgesi”ne de sahiptir. Ülkemiz adına yurt dışı fuarlara milli katılım organizasyonları ve alım heyetleri düzenleyen KFA Fuarcılık, firmalarımızı uluslararası alıcılarla buluşturarak, sektörlerimize dış ticaret operasyonları için rehberlik etmektedir.

KFA Fuarcılık ayrıca fuarcılık alanındaki deneyimi ve uzman personeliyle ev tekstili alanında dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan HOMETEX, savunma sanayimizin en önemli buluşmalarından Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF, Bursa Textile Show ve Bursa Food Point gibi nitelikli fuarların da organizasyonunu yürütmektedir.

‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancıyla firmalarımızın yeni pazarlara açılarak ortaya çıkabilecek riskleri en iyi şekilde yönetebilmeleri, küresel trendleri yakından takip edebilmeleri ve ihracatçı olmanın verdiği avantajla işletmelerimizi daha rekabetçi bir yapıya kavuşturmaları adına çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz.

İnanıyorum ki KFA Fuarcılık’ın katkılarıyla birlikte iş dünyamız, ihracatını daha da güçlendirecek, firmalarımız küresel çapta yeni başarı hikayeleri yazacaktır. İhracata dayalı büyüme hedeflerimizin temelini oluşturan projemizden tüm firmalarımızın en yüksek düzeyde faydalanmalarını arzu ediyor, saygılarımı sunuyorum.

İbrahim BURKAY
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı