THE BIG 5 (KASIM 2014)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

THE BIG 5 / DUBAI/BAE

17-21.11.2014
İnşaat ve Yapı Fuarı
Fuar Hakkında:

Orta Doğunun en büyük inşaat ve yapı fuarı olma özelliğini taşıyan The Big 5 fuarı 1979 yılından beri inşaat sektöründe yer alan firmalar için önemli bir platform olma özelliğini sürdürmektedir. The Big 5, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın (MENA) en büyük alıcılarını dünyanın her tarafındaki tedarikçiler ile buluşturan bölgenin en büyük ve en çok katılım sağlanan inşaat fuarıdır. 60’a yakın ülkeden 2.500’ün üzerinden katılımcının yer aldığı fuara 60.000 kişinin üzerinde ziyaretçi ziyaret gerçekleştirmiştir. 

Ziyaret Edilen Yerler:

Sharjah Ticaret ve Sanayi Odası 18.11.2014 tarihinde 12.00 – 13.00 saatleri arasında ziyaret edilmiştir. Genel Direktör Hussain Mohamed Al Mamoudi ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Ömer Ali Salih tarafından karşılanan heyetimize Sharjah Ticaret ve Sanayi Odasının vizyonu, misyonu ve Birleşik Arap Emirlikleri ekonomisi hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Dubai ve Sharjah bölgelerinin inşaat sektörü alanında Türkiye için çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyeli hareket geçirmek için ikili ilişkileri geliştirmek gerektiği belirtilmiştir.

Tiger firması 19.11.2014 tarihinde 09.00 – 10.00 saatleri arasında ziyaret edilmiştir.Tiger firması, Birleşik Arap Emirlikleri bölgesindeki en büyük inşaat ve bayındırlık şirketlerinden biridir. Firma Sharjah’dan Dubai’ye kadar olan bölgede faaliyetini sürdürmektedir. Tiger firması 1976 yılında H.H Sheikh Faisal Bin Khalid Bin Mohammad Al Qassimi ve mühendis Waleed Mohammad tarafından kurulmuştur.Heyetimiz tarafından, Tiger firmasının en büyük projelerinden birinin şantiye sahası ziyaret edilmiştir. Ziyaret esnasında heyetimize sunum yapılmış olup, Dubai İnşaat Sektörü, Mevcut şantiye hakkında bilgi, firmanın iç yapılanması ve Dubai iş imkanları ile ilgili bilgiler verilmiştir. 

TAV Firması Şantiye Alanı 19.11.2014 tarihinde 11.00 – 12.30 saatleri arasında ziyaret edilmiştir. Dubai’nin en büyük inşaat şirketlerinden biri olan DAMAC firmasına ait rezidans ve işyeri inşaatı TAV İnşaat tarafından yürütülmektedir.Bu kapsamda, TAV inşaat yetkilileri tarafından karşılanan heyetimize Dubai İnşaat Sektörü ve mevcut inşaatı süren DAMAC firmasına ait inşaat alanı hakkında bilgi vermiştir.

Söz konusu program Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini, düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek ve yurtiçi & yurtdışı pazar paylarını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir ve 2 ülke arasındaki ekonomik gelişmelere katkı sağlamıştır.