THESSELONIKI INTERNATIONAL FAIR (EYLÜL 2015)

THESSELONIKI INTERNATIONAL FAIR / YUNANİSTAN

05-07.09.2015
GENEL TİCARET FUARI (Sadece BTSO Destekli)
Fuar Hakkında

05-13 Eylül 2015 tarihlerinde Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen T.I.F. Uluslararası Selanik Fuarı bu sene 80. Kez düzenlenmektedir. Fuar ilk kez 3 Ekim 1926 yılında düzenlenmiştir.

3 Hall’de düzenlenen T.I.F. Uluslararası Selanik Fuarını 216.364 kişi ziyaret etmiştir.

Ürün Grupları; Sermaye ve Tüketici Malları için Genel Ticaret Fuarı

Kurum / Firma Ziyaretleri

06.09.2015 tarihinde fuar alanında Ekonomik Danışmanlık alanında faaliyet gösteren Verros Konstantinos firması standlarında ziyaret edilmiştir. 1996 yılında kurulan firma girişimcilere ve yatırımcılara yatırım teşvikleri ve Avrupa fonları hakkında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sözkonusu ziyaret esnasında, Yunanistan ülke ekonomisi hakkında bilgi alınmış olup, Türkiye-Yunanistan arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi hususunda görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Program hakkındaki düşünceler; 

Söz konusu program Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini, düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek ve yurtiçi & yurtdışı pazar paylarını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir ve 2 ülke arasındaki ekonomik gelişmelere katkı sağlamıştır.