ARABIAN TRAVEL MARKET (MAYIS 2015)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

ATM (Arabian Travel Market) / DUBAI/BAE
03-07.05.2015
TURİZM
Fuar Hakkında

Arabian Travel Market Uluslararası Turizm Fuarı 21 yıldır yılda bir kez olmak üzere düzenlenmekte olup, oteller, turizm ve seyahat acenteleri sektörlerinde faaliyet gösteren tüm katılımcıları bir araya getirecek bir platform görevi üstlenmektedir.

2014 yılında. Dünya’nın önde gelen turizm firmalarının ve otellerin de içinde bulunduğu 2700’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilen fuar, yaklaşık 23000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. 

Aynı zamanda Fuarda Bursa Valiliği tarafından stand açılarak Bursalı firmaların broşürleri ve kartvizitlileri, ilgili ziyaretçilerle paylaşılmış, Bursa’nın tanıtımı çeşitli promosyonlar ile yapılmıştır.

Vali Yardımcımız Sayın Ahmet Hamdi Usta, TÜRSAB Genel Müdürü, BYK Başkanı ve heyetimizden temsilciler ile Bursa’ya en çok turist getiren ve fuara standlı katılım sağlayan Bursa merkezli seyahat acenteleri ziyaret edilmiştir.  

Ayrıca fuar alanındaki Bursa’ya turist getirme potansiyeli yüksek, yabancı katılımcıların standları ziyaret edilerek, Bursa hakkında bilgiler verilmiştir ve  ikili iş görüşmeleri yapılmıştır. Fuar genel olarak heyet katılımcılarımıza çeşitli ülkeler ile iş birliği olanakları sağlamakla birlikte, vizyonlarına Dubai şehri olarak ve fuar içeriği olarak katkıda bulunmuştur.  

BTSO heyeti dışında yaklaşık 40 kişi Bursa’dan fuara kendi imkanları ile katılmıştır. Bu katılımı önümüzdeki yıl BTSO heyeti içine alabilmek için erken ilan edilmeli ve gün sayısının 5 güne çıkması değerlendirilmelidir.  Ayrıca THY uçuş saatleri uygun olmadığından Emirates Hava Yolları ile seyahat olanağı değerlendirmeye alınmalıdır. 

Valilik standi guzel yapilmis olup, Uludağ standı yeterli görülmemiştir.

Bu tarz tanıtımların tek elden ve profesyoneller tarafından uzun vadeli strateji ile yapılması gerekliliği önemlidir. 
İlgili Sektörler:  Turizm, seyahat & otelcilik, kongre & organizasyon, Catering, ulaşım, VIP transfer hizmetleri, restoran  


Kurum / Firma Ziyaretleri

White Lilies Turizm Şirketi, Dubai’de yerleşik olan ve kurumsal seyahat hizmetleri, toplantı ve teşvikler, iş toplantıları, ödül törenleri, konferanslar, ürün lansman organizasyonları, fuarlar, yardım organizasyonları, transfer hizmetleri, konaklama, ulaşım ve vize işlemleri gibi konularda hizmet vermekte olan bir şirkettir. 

Toplantıda karşılıklı iş olanakları görüşülerek iki ülke arasındaki bağların güçlendirilmesi için yapılması gerekenler üzerine görüşülmüştür.  Heyet Başkanımız Sayın Hasan Eker tarafından Bursa tanıtılmıştır ve neden yurtdışı turlarında Bursa’nın ziyaret edilmesi gerektiği hakkında bilgi verilmiştir.