DIDACTA (ŞUBAT 2015)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

DIDACTA / HANNOVER/ALMANYA

24-27.02.2015
EĞİTİM (Sadece BTSO Destekli)
Ziyaret ile ilgili Açıklama:

Didacta fuarı kapsamda Ticaret Ateşeliği’nden Sayın Kudret Ceran ile görüşen heyetimize,  ekonomik işbirliği toplantısı ile Almanya iş dünyası, Almanya-Türkiye ekonomik ve ticari ilişkileri, sektörel bilgiler, ticari işbirliği olanakları ve iki ülke arasındaki ticarette önem arz eden konular ile birlikte ithalat & ihracat oranları  hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır. Almanya’nın eğitim alanı ihracatında Türkiye için çok önemli bir potansiyele sahip olduğu ve bu durumu geliştirmek için ikili ilişkileri geliştirmek gerektiği ve bu anlamda Almanya’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Almanya’ya yapılan heyet ziyaretlerinin çoğaltılması gerektiği paylaşılmıştır.

Görüşülen Kişiler: Kudret Ceran – TC Hannover Başkonsolosluğu Ateşesi

Hannover'de düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarı dünyanın en önemli eğitim fuarıdır. Her yıl düzenlenen bu fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçiyi bir araya getirmektedir. Eğitim araçları, sesli ve görüntülü teknoloji transferleri, eğitici yardım organizatörleri, okul ihtiyaçları, anaokulları, oyunlar, spor eşyaları adına dair bir çok araç gereç sergilenmektedir.  

Toplam katılımcı stand alanı 75.400 mt2 dir ve 30 farklı ülkeden 905 katılımcıdan oluşmaktadır. Bunlardan sadece 1 tanesi Türk firmasıdır. Toplam ziyaretçi sayısı 100 bine yakındır.

Program hakkındaki düşünceler:

Söz konusu program Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini, düzeylerini yükseltmek, eğitimde entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek ve yurtiçi & yurtdışı pazar paylarını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir ve 2 ülke arasındaki ekonomik gelişmelere katkı sağlamıştır.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.