HEIMTEXTILE (OCAK 2015)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

HEIMTEXTIL / ALMANYA/FRANKFURT

10-15.01.2016
EV TEKSTİLİ

Fuar Hakkında

Heimtextil Frankfurt Fuarı, 10-15 Ocak 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleştirildi. 

Söz konusu fuar 2700 firmanın standlı katılımıyla gerçekleşmiş olup, 209 Türk katılımcı fuarda yer almıştır. 73 Bursalı firma standlı katılım sağlamıştır.

Kapsadığı Alanlar;

Giyim ve Ev Tekstil ürünleri ana başlığı altında  banyo tekstil ürünleri, yatak örtüleri, yatak ve yatak odası sistemleri, battaniye, perde, dekoratif ürünler, deri ürünler, halı, duvar kağıdı, masa örtüleri, döşemelik kumaşlar vs.

Kurum / Firma Ziyaretleri

Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası

11 Ocak 2016 tarihinde Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası ile Frankfurt IHK’da Dr. Jürgen Ratzinger'in katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. Almanya- Türkiye arasındaki ticari ilişkiler görüşülmüş, iki ticaret odası arasındaki ilişkiler ve yapılabilecek olan iyileştirmeler hakkında bilgi paylaşılmıştır. 

Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası 

14 Ocak 2016 tarihinde Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası ile Darmstadt IHK’da Genel Sekreter Martin Proba katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. Almanya- Türkiye arasındaki ticari ilişkiler görüşülmüş, iki ticaret odası arasındaki ilişkiler ve yapılabilecek olan iyileştirmeler hakkında bilgi paylaşılmıştır. 21/08/2014 tarihinde iki ticaret odası arasında yapılan iş birliği anlaşması üzerinde durulmuştur.

Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ateşeliği

11 Ocak 2016 tarihinde Frankfurt Başkonsolosluğunda Frankfurt Ticaret Ataşesi Sn. Gülay Babadoğan Tarakçıoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Yapılabilecek olan iyileştirmeler hakkında bilgi paylaşılmıştır.

Frankfurt Müsiad Ofisi

9 Mayıs 1990 tarihinde kurulan ve 11.000’inden fazla üyesi bulunan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Hessen Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Musa Aydın ile görüşülmüş ve kurumlarımız arasındaki sarsılmaz birliktelik ve desteğin ilerleyen yıllarda artarak devam edeceği konusunda mütabık kalınmıştır.

Program hakkındaki düşünceler

2023 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız "Global Export Agency - Küresel İhracat Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerin arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.