RENEXPO (EKİM 2016)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

RENEXPO / POLONYA/VARŞOVA

17-20.10.2016
YENİLENEBİLİR ENERJİ SEKTÖRÜ
Fuar Hakkında

Yenilenebilir Enerji Sektörü fuarlarından olan Renexpo Fuarı, 19-21 Ekim 2016 tarihlerinde Polonya’nın Varşova şehrinde gerçekleştirilmiştir. Renexpo Fuarı yeşil enerji, sürdürülebilir enerji, yenilenebilir enerj ve enerji alanlarında faaliyet gösteren tüm katılımcıları bir araya getiren bir platform görevi üstlenmiştir. 

Renexpo Fuarı,  yılda 1 kez düzenlenmektedir. Bu seneki fuara 110 firma standlı katılım sağlamış olup dört bin dolaylarında sektör temsilcisi ziyarette bulunmuştur.

Fuar Web Sitesi;

http://www.renexpo-warsaw.com/

Ürün Grupları; Yeşil enerji, sürdürülebilir enerji, yenilenebilir enerj ve enerji makinaları.


Kurum / Firma Ziyaretleri

POLONYA TİCARET ODASI KURUM ZİYARETİ

Polonya Yenilenebilir Enerji Sektörü Renexpo fuarı kapsamında Polonya Ticaret Odası ziyareti gerçekleşmiştir. Ziyarete, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Enerji Konseyi Başkanı Erol Dağlıoğlu, BTSO Meclis Üyesi Rıdvan İşbaşaran, BTSO Çevre ve Temiz Üretim Konseyi Başkanı Dr. Mustafa Uysal, Polonya Bursa Fahri Konsolosu Fatma Durmaz Yılbirlik,  konsey üyeleri ve sektör temsilcileri katılmıştır.

Ziyaret kapsamında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Polonya Ticaret Odası ile işbirliği protokolü imzalamıştır. BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, işbirliğinin Bursa ile Polonya arasındaki ticaret hacmini artıracağını belirtirken, Polonya Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Marek Kloczko ise protokol sayesinde Bursa ile ekonomik ilişkilerde yeni bir sayfa açıldığını söylemiştir.


Program hakkındaki düşünceler

2023 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız "Global Export Agency - Küresel İhracat Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerin arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.