ARABIAN TRAVEL MARKET (MAYIS 2014)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

ARABIAN TRAVEL MARKET / DUBAI/BAE

05-08.05.2014
Turizm ve Seyahat
Fuar Hakkında

Arabian Travel Market Uluslararası Turizm Fuarı her yıl düzenlenmekte olup, oteller, turizm ve seyahat acentaları sektörlerinde faaliyet gösteren tüm katılımcıları bir araya getirecek bir platform görevi üstlenmiştir.

2013 yılında 2500 katılımcı ve yapılan yaklaşık olarak 15000 iş görüşmesi, fuarın turizm alanındaki büyüklüğünü göstermektedir.


Kurum / Firma Ziyaretleri

Bursa Valisi Sayın Münir KARALOĞLU ve BEBKA Yetkililerinin de katılımıyla Air Arabia Uçuşları ve olası Bursa uçuşları ile ilgili değerlendirme toplantısı yapılmıştır. Bursa&İstanbul, Dubai uçuşları ve turizmi hakkında değerlendirmeler yapılmıştır. Air Arabia ile görüşüp Bursa’ya direkt uçak seferleri konması konusunda destek sözü alınmıştır. Ayrıca diğer acenteler ile de görüşüp bu konuda birlikte hareket etmesi istenmiştir. Air Arabia Satış Müdürü Sayın Omar Matar bilgilendirme yapmıştır.

Turizm Bakanı ve Valilik Yetkilileri ile Bursa, Suudi Arabistan ve Dubai arasındaki olası işbirlikleri ve turizm alanında görüşmeler yapılmıştır. Suudi Arabistan Bakanı’ndan Bursa’ya daha çok Suudi turistin gelmesi konusunda destek istenmiş olup, kendisi Bursa ya davet edilmiştir ve geleceği sözü alınmıştır.

Dubai Türk İş Konseyi, Dubai pazarına girmek isteyen Türk firmalara yol göstermeyi,  katkı sağlamayı ve danışmanlık yapmayı amaçlamaktadır. Dubai’de Türk ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmaktadır. Türk firmalar ve Dubai firmaları arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek için çalışmaktadır. Ayrıca diğer bir misyonu da Türkiye ve Dubai arasındaki ticari hacmin artırılmasıdır.

Heyetimizin Dubai Türk İş Konseyi Katılımcıları ile organize edilen Dubai’de Yatırım olanakları toplantısı ve görüşmeler kapsamında Konsey yöneticileri ile toplantı düzenlenerek Dubai’de verilen hizmetler ve Dubai’de Yatırım Olanakları ile ilgili Konsey’in Yönetim Kurulu üyesi Avukat Ali ÇETİNKAYA tarafından bir sunum yapılmıştır. Sunumda BAE’de yatırım hukuku, Dubai Serbest Bölgeleri, vergiler, turizm gibi konularda bilgilendirmeler yapılmıştır. Ayrıca katılımcı Dubai Türk İş Konseyi üyeleri ile Türk firmalarımız arasında da görüşmeler yapılmıştır. Türkiye ve Dubai firmaları arasında işbirliği olanakları görüşülmüştür. Görüşülen ve Katılımcı Kişiler: Dubai Türk İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Ali Çetinkaya, Dubai Türk İş Konseyi Genel Sekreteri Doğu Can TEMEL, İş Konseyi Üyesi Crowne Plaza Satış Müdürü  Adnan DYAB, İş Konseyi Üyesi Maraş Turka Firması Müdürü Tuncer MERİÇ, İş Konseyi Üyesi Strohal Legal Group Uluslar arası Yasal Danışman  Nilgün ERGÜVEN

Dubai Sharjah Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Sayın Abdalla Sultan Al Owais, Genel Müdürü Sayın Hussain Mohammed Al Mahmoudi ile Dubai ve Bursa arasında olası işbirlikleri ve Dubai’den Bursa’ya olası direkt uçuşlarla ilgili görüşmeler yapılmıştır.

Sharjah Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’ndan da Air Arabia’ nın sefer koyması konusunda destek istenmiştir. Kendileri Odamız’ dan resmi yazı istemiştir ve resmi yazı sonucunda gereken desteği verececeklerini ifade etmişlerdir.

Dubai’de yerleşik firma Seyahat Acentesi  & Turizm alanında faaliyet gösteren, Dubai’nin önde gelen Tur operatörlerinden biridir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde ve özellikle Dubai’de müşterilerine geniş yelpazede tur ve tatil fırsatları sunmaktadır.

Ziyaret esnasında Dubai turizm-otelcilik ve Seyahat sektörü, şirket ve hizmetleri hakkında tanıtımı yapılmış olup, olası işbirliği fırsatları ve  Air Arabia Hava yollarının olası Bursa seferleri ile ilgili değerlendirmeler yapılmıştır. Görüşülen Kişiler: Grup Müdürü Derrick Schokman ve İş Geliştirme Müdürü Ayşegül KÖSE